3 תכונות שכל מפתח הדרכה חייב

סקרנות וביקורתיות. פיתוח הדרכה זה הרבה פעמים ללכת עם פנס בתוך מערה חשוכה, זה מלהיב אבל גם קצת מפחיד. מפתח הדרכה צריך להיות מסוגל ללכת למקומות שהוא לא מכיר (תכנים שלא תמיד מבין), מתוך הבנה שבסוף הוא יצליח למצוא את הדרך. מצד שני כדי לא ליפול לבור אסור לו להתאהב בדרך, או להפוך להיות מומחה התוכן. מפתח ההדרכה צריך גם להיות ביקורתי. לנתח את הסיטואציה, את הנושא שאותו אנחנו מנסים ללמד, להבין ממה הוא מורכב, באיזה סדר ומה תהיה הדרך הכי נכונה ללכת בה.

via GIPHY

גמישות. זה נכון שהתפקיד של מפתח ההדרכה הוא להוליך את הלומדים משלבים של חוסר ידע, להבנה ופיתוח מיומנויות ותפיסות שיעזרו להם לבצע את העבודה שלהם. אבל במסגרת עבודת הפיתוח קיימים המון שלבים של חוסר ודאות, בהם הוא נדרש לאסוף מידע מגורמים שונים שלא תמיד מכירים את הנושא או התהליך עד הסוף או לתקן ולהתאים חומרים ותכנים שכבר נכתבו.

via GIPHY
יצירתיות. תהליך למידה הוא תהליך של שינוי התנהגותי שכולל תוצרי למידה שונים ומגוונים שפוגשים את הלומד בתוך השגרה היומיומית שלו שמלאה הסחות דעת. כדי שהחומרים שלנו יהיו זכירים, מזמינים ובעיקר כאלה שמעבירים את הפואנטה. בניית קונספט או סיפור מסגרת והתאמה לתהליכים קוגניטיביים מחייבת יצירתיות ויצירת הקשרים ואנלוגיות מעולמות תוכן מקבילים שמדברים אל הלומדים.

via GIPHY

רוצים לבוא לעבוד איתנו? אקספרטים מתרחבת ומחפשת מפתחי הדרכה ומעצבים, סקרנים וביקרותיים, גמישים ויצירתיים אבל בעיקר אנשים שהם חברי צוות אמיתיים.

עקבו אחרינו

Leave a Reply

Your email address will not be published.

דילוג לתוכן